zpravodajství

Městská policie Zlín opět zahájila kontroly dětských hřišť

aktualizace 14.5.2014 12:01, Administrátor   Tisk článku  Poslat článek e-mailem
 

Stejně jako každý rok, není i letošek výjimkou, a Městská policie Zlín s příchodem jarních měsíců opět zahájila pravidelnou kontrolu dětských hřišť.

V rámci „AKCE JEHLA“ se strážníci společně s pracovníky Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína zaměřují především na výskyt nebezpečného infekčního materiálu, zejména použité injekční stříkačky a jehly.

 

Současně provádí také kontrolu veřejného pořádku a pozornost věnují i vybavení hřišť a jejich případnému poškození.

Městská policie Zlín se také dlouhodobě věnuje osvětě, jak správně postupovat při nálezu použitých stříkaček a jehel. Již děti v mateřské škole se v rámci preventivního programu „Bezpečí pro naše nejmenší“ seznamují se základními pravidly, jak se při takové situaci chovat. „Jedna ze zásad, kterou dětem vštěpujeme, je, že nesmí na nalezené injekční stříkačky v žádném případě sahat a hrát si s nimi. Větší školáci už vědí, že je potřeba zavolat na tísňovou linku MP Zlín - 156,“ sdělila manažerka prevence kriminality MP Zlín, Mgr. Kamila Nováková.

Přestože takto zaměřené kontroly probíhají pravidelně, setkávají se strážníci s nálezy nebezpečného infekčního materiálu na veřejném prostranství prakticky každý týden. „Občany, zejména rodiče dětí ale můžeme uklidnit, že v loňském roce jsme žádný takový výskyt nezaznamenali na dětském hřišti,“  dodala Nováková.

Lidé by však měli být přesto obezřetní a všímat si okolí, kde se pohybují. Na základě oznámení od občanů strážníci posbírali za rok 2013 jehly a injekční stříkačky celkem v 57 případech, a to v počtu 87 kusů.

Městská policie Zlín proto i nadále nabádá rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi navštíví dětská hřiště, aby brali v potaz toto potenciální nebezpečí a v případě nálezu infekčního materiálu se ihned obrátili na tísňovou linku MP Zlín – 156.

- kn, pj -

 
Zpět k přehledu článků...
počet zhlédnutí: 3333