zpravodajství

Do školy bezpečně se strážníky MP Zlín

aktualizace 1.9.2017 14:58, Administrátor   Tisk článku  Poslat článek e-mailem
 

Ilustrační obrázekNejen na počátku školního roku 2017/2018, ale i po celý jeho zbytek budou strážníci Městské policie Zlín dohlížet na bezpečnou cestu dětí do vybraných školských zařízení. MP Zlín tak s příchodem nového školního roku opět zahájí pravidelné ranní dohledy u vytipovaných přechodů pro chodce.

Strážníky budou moci potkat žáci, rodiče i ostatní účastníci silničního provozu, každé ráno na patnácti určených místech.

 

Ta se nacházejí jak v centru města, tak i na sídlišti Jižní Svahy, v Malenovicích, Štípě nebo na Mladcové.

V první školní den pak budou mít strážníci pro malé žáky navíc připraveny výstražné reflexní samonavíjecí pásky.

„I přes přijatá opatření žádáme motorizované účastníky silničního provozu, aby v blízkosti zařízení pro mládež věnovali zvýšenou pozornost řízení svého vozidla a odpovědným přístupem tak přispívali k větší bezpečnosti školáků,“ uvedl k tomuto dopravně bezpečnostnímu opatření ředitel MP Zlín, Ing. Milan Kladníček.

Městská policie Zlín rovněž nabádá rodiče dětí, kteří své potomky dopravují do škol vozidlem, aby zvolili pro zastavení vozidla k vysednutí dětí taková místa a situace, které nebudou působit kolizně a nebudou ohrožovat ostatní.

Další informace se týká centra města a okolí škol na Štefánikově ulici: Od 4. září 2017 bude zprovozněn přechod pro chodce na ulici Štefánikova u křižovatky s ulicí Školní. Zároveň budou opět zprovozněny trasy pro pěší k tomuto přechodu, a to z dočasně umístěné zastávky MHD Školní pod Kongresovým centrem, z ulice Hradská a dále chodníky pro přístup ke školám v dané lokalitě. Upozorňujeme však řidiče, že pro veřejnost nebude v provozu objízdná komunikace kolem objektů škol s výjimkou zásobování a osob ZTP. Prosíme rodiče, kteří přivezou děti do škol v dané lokalitě, aby respektovali místní dopravní značení a nesnažili se na danou objízdnou komunikaci odbočit. Ke krátkodobému parkování prosím využijte parkovací stání na ulici Hradská nebo v podzemním parkovišti Kongresového centra, které je zpoplatněno sazbou 5 Kč / 1 hod.

Nezbývá než závěrem vyjádřit přání, aby dopravní nehody dětí směřujících do škol, byly i v tomto roce naprostou výjimkou.

- pj -

 
Zpět k přehledu článků...
počet zhlédnutí: 159