zpravodajství

Při návštěvě ZOO neparkujte u hřbitova. Výlet si pokazíte pokutou

aktualizace 27.6.2013 14:16, Administrátor  

Stále častěji se strážníci Městské policie Zlín z okrsku Kostelec – Štípa setkávají s řidiči, kteří nerespektují dopravní značení u štípského hřbitova. Děje se tak přes veškerá dosavadní upozornění či opatření.

Neukáznění řidiči ignorují svislou dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, která současně omezuje délku stání na dobu nejdéle jedné hodiny.

počet zhlédnutí: 5416  

Na Velikonoce jeďte na Lešnou raději vozy MHD

aktualizace 27.3.2013 13:56, Administrátor  

Ilustrační obrázekBěhem prodlouženého víkendu souvisejícího s velikonočními svátky, tedy od pátku 30. března do pondělí 1. dubna 2013, se již tradičně očekává nadprůměrný počet návštěvníků ZOO Zlín. Jelikož počet parkovacích míst v okolí zoologické zahrady je omezen a kapacitně nemůže pokrýt takto vysoké množství automobilů, apelujeme na všechny motorizované návštěvníky, aby k cestě na Lešnou raději využili služeb MHD.

počet zhlédnutí: 1819  

Celková rekonstrukce Mariánského náměstí komplikuje provoz ve Štípě

aktualizace 26.7.2012 15:01, Administrátor  

V polovině června 2012 odstartovala dlouho očekávaná a plánovaná úprava Mariánského náměstí ve zlínské místní části Štípa.

Městská policie Zlín, okrsek Kostelec – Štípa v této souvislosti upozorňuje motoristy, že od pondělka 23. července do úterý 30. října 2012 bude uzavřena část silnice III/4911, a to právě v místě Mariánského náměstí.

počet zhlédnutí: 3211  

Probíhající rekonstrukce komunikací ovlivňuje průjezd Štípou

aktualizace 11.11.2011 10:47, Administrátor  

Dlouholetý projekt úpravy Mariánského náměstí ve Štípě se konečně dočká své realizace. Rada města Zlína za podpory Zlínského kraje totiž rozhodla, že v květnu 2012 by se mělo začít se stavebními úpravami. Ty se pak pochopitelně citelně dotknou organizace a vedení dopravy v daném úseku.

Řidiči projíždějící Štípou by však měli být opatrní již nyní.

počet zhlédnutí: 2639  

Do ZOO na Lešnou jeďte raději MHD

aktualizace 31.3.2010 22:16, Administrátor  

Ilustrační obrázekJako během každých svátků, školních prázdnin a slunečných víkendů, očekáváme i v letošním jarním a letním období nadprůměrný počet návštěvníků ZOO Zlín na Lešné. Jelikož ani zvýšený počet parkovacích míst v okolí zoologické zahrady nemůže pokrýt takto vysoké množství automobilů, apelujeme na všechny motorizované návštěvníky, aby k cestě na Lešnou raději využili městské hromadné dopravy.

počet zhlédnutí: 4981  

U brány ZOO vznikla nová služebna MP Zlín

aktualizace 7.10.2009 12:27, Administrátor  

Zvýšení bezpečnosti obyvatel místních částí na severovýchodě Zlína je jedním z úkolů strážníků Městské policie Zlín, kteří od 1. října sídlí v nově otevřené služebně u zoologické zahrady. "Doposud musely hlídky do Štípy, Kostelce či Velíkové jezdit z centra města. Nyní bude pomoc strážníků rychlejší a také budou mít větší místní znalost," vysvětlil první náměstek primátorky Martin Janečka.

počet zhlédnutí: 6206  

Jak se „nezaseknout“ na světelné křižovatce v Kostelci

aktualizace 5.6.2009 20:21, Administrátor  

Křižovatka u tzv. "Kosteleckých mostů"Na Městskou policii Zlín se v poslední době občas obracejí řidiči, kteří jedou z místních částí Kostelec či Štípa do Zlína s tím, že na světelně řízené křižovatce se silnicí II/490 je právě ze směru od Kostelce trvale nastaven světelný signál červené barvy „STŮJ!“.

Nezřídka tak dochází k situacím, kdy operační důstojník MP Zlín přijímá během krátké chvíle hned několik oznámení od rozhořčených řidičů, kteří stojí v dlouhé koloně aut a nekonečné minuty čekají na vytoužené zelené světlo semaforu.

počet zhlédnutí: 5177