zpravodajství
  Stránku nelze najít...

Do školy bezpečně se strážníky MP Zlín

aktualizace 1.9.2017 14:58, Administrátor  

Ilustrační obrázekNejen na počátku školního roku 2017/2018, ale i po celý jeho zbytek budou strážníci Městské policie Zlín dohlížet na bezpečnou cestu dětí do vybraných školských zařízení. MP Zlín tak s příchodem nového školního roku opět zahájí pravidelné ranní dohledy u vytipovaných přechodů pro chodce.

Strážníky budou moci potkat žáci, rodiče i ostatní účastníci silničního provozu, každé ráno na patnácti určených místech.

Prý šel do řeky vykoupat psa, ale podle svědků ho málem utopil

aktualizace 1.9.2017 14:37, Administrátor  

Své chování vůči nejlepšímu příteli člověka bude muset vysvětlit před správním orgánem 20letý mladík ze Zlína. Ten totiž podle svědků týral svého psa, kterého se snažil topit v řece Dřevnici.

Několik minut před osmnáctou hodinou v sobotu 5. srpna 2017 přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení z Fügnerova nábřeží.

Vážně zraněnému mladíkovi pomáhali jeho přátelé i strážníci

aktualizace 1.9.2017 14:33, Administrátor  

Ilustrační obrázekNeodkladnou první pomoc poskytovala hlídka Městské policie Zlín v sobotu 5. srpna 2017 v noci zraněnému mladému muži.

Krátce před čtvrt na tři oslovili v centru města strážníky kolemjdoucí, kteří uvedli, že se poblíž nachází vážně zraněný mladík. Strážníci se ihned přesunuli na dané místo, kde nalezli mladého muže s masivním krvácením.

Na 47. ročník Barum Czech rally Zlín se připravují také strážníci městské policie

aktualizace 25.8.2017 11:58, Administrátor  

Ilustrační obrázekVe dnech 25. – 27. srpna 2017 se ve Zlíně a na mnoha dalších místech Zlínského kraje uskuteční již 47. ročník Barum Czech Rally Zlín, která je také zařazena do FIA Mistrovství Evropy v rally (ECR)Truecam mistrovství České republiky v rally 2017, 10. ročník Star Rally Historic, Veteran drive – exhibiční jízda, 1. ročník Green rally a cyklistická akce Zlínská kola.

Městská policie Zlín bude přijímat nové strážníky

aktualizace 22.8.2017 16:57, Administrátor  

Ilustrační obrázekOd 1. ledna 2018 plánuje Městská policie Zlín přijetí nových strážníků. Uchazeči budou muset splnit řadu předepsaných požadavků.

„Nejedná se o rozšiřování celkového počtu strážníků, ale o doplnění uvolněných pracovních míst,“ upřesnil Milan Kladníček, ředitel MP Zlín.

AKTUÁLNĚ: Africký mor prasat. Kam je zakázáno vstupovat

aktualizace 9.8.2017 15:18, Administrátor  

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek vyhlásil od dnešního poledne zákaz vstupu do nezastavěných oblastí v zóně, kde se objevil africký mor prasat.

Zákaz se týká lesů, polí, polních cest a louk. Nevztahuje se na obydlí (majitelé nemovitostí s výkonem vlastnických práv), příjezdové cesty (včetně cyklostezek) a také na ZOO Lešná. Zákaz bude platit až do úterý 29. srpna 2017.

1 2 3 4> >>
Prevence kriminality

Městská policie Zlín opět zahájila kontroly dětských hřišť

aktualizace 14.5.2014 12:01, Administrátor  

Stejně jako každý rok, není i letošek výjimkou, a Městská policie Zlín s příchodem jarních měsíců opět zahájila pravidelnou kontrolu dětských hřišť.

V rámci „AKCE JEHLA“ se strážníci společně s pracovníky Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína zaměřují především na výskyt nebezpečného infekčního materiálu, zejména použité injekční stříkačky a jehly.

Okrsek Jižní Svahy

Parkoviště u koupaliště Panorama je přes den vyhrazeno pouze pro návštěvníky

aktualizace 24.7.2014 15:04, Administrátor  

Strážníci Městské policie Zlín z okrsku Jižní Svahy upozorňují motorizovanou veřejnost na novou změnu režimu užívání parkoviště u koupaliště Panorama.

Dopravní značení nyní řidiče informuje o skutečnosti, že od června do září v době od 9.00 do 19.00 hodin jsou parkovací místa vyhrazena pouze pro návštěvníky koupaliště.

Okrsek Malenovice

Bezpečnost v Malenovicích pomáhají hlídat další dvě kamery

aktualizace 7.2.2014 15:12, Administrátor  

Městský kamerový dohlížecí systém se začátkem roku 2014 rozrostl o další dvě monitorovaná místa. Jako poslední byly zprovozněny kamery v místní části Malenovice, jejichž umístění iniciovala a finančně zaštítila komise této místní části. Jeden kamerový bod byl situován do prostoru mezi provozovnou Belveder a místním supermarketem Tesco, druhý sleduje prostor před malenovickou poštou a kinem Květen.

Okrsek Kostelec-Štípa

Při návštěvě ZOO neparkujte u hřbitova. Výlet si pokazíte pokutou

aktualizace 27.6.2013 14:16, Administrátor  

Stále častěji se strážníci Městské policie Zlín z okrsku Kostelec – Štípa setkávají s řidiči, kteří nerespektují dopravní značení u štípského hřbitova. Děje se tak přes veškerá dosavadní upozornění či opatření.

Neukáznění řidiči ignorují svislou dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, která současně omezuje délku stání na dobu nejdéle jedné hodiny.