zpravodajství

Městská policie Zlín opět zahájila kontroly dětských hřišť

aktualizace 14.5.2014 12:01, Administrátor  

Stejně jako každý rok, není i letošek výjimkou, a Městská policie Zlín s příchodem jarních měsíců opět zahájila pravidelnou kontrolu dětských hřišť.

V rámci „AKCE JEHLA“ se strážníci společně s pracovníky Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína zaměřují především na výskyt nebezpečného infekčního materiálu, zejména použité injekční stříkačky a jehly.

počet zhlédnutí: 3333  

Strážníci pořádali druhý ročník Senior akademie

aktualizace 23.4.2014 11:29, Administrátor  

V březnu letošního roku odstartoval druhý ročník Senior akademie, který pořádala Městská policie Zlín ve spolupráci se zlínským magistrátem. Cílem projektu bylo připravit seniory na rizikové situace, v nichž se mohou snadno ocitnout.

Starší lidé jsou velmi ohroženou a taky často opomíjenou skupinou. Nezřídka se stává, že těžko hledají pomoc, pokud se dostanou do problémů.

počet zhlédnutí: 1956  

Reflexní pásky od strážníků dostávali přednostně školáci a senioři

aktualizace 11.4.2014 15:53, Administrátor  

Na začátek prvního únorového týdne roku 2014 připravili strážníci Městské policie Zlín ve spolupráci se zlínským magistrátem preventivní akci zaměřenou na zvýšení bezpečnosti pěších účastníků silničního provozu.

Mezi chodci jsou tradičně nejzranitelnější skupinou děti a senioři, kterým se nyní hlídky zlínské městské policie věnovaly přednostně.

počet zhlédnutí: 2633  

Strážníci pořádali první ročník Senior akademie

aktualizace 30.12.2013 10:44, Administrátor  

V letošním roce Městská policie Zlín ve spolupráci se zlínským magistrátem realizovala pilotní projekt Senior akademie 2013. Podnět k uskutečnění projektu dal primátor Zlína MUDr. Miroslav Adámek.

Cílem prvního ročníku Senior akademie bylo připravit seniory na rizikové situace, které souvisejí s jejich věkem, a ve kterých se dnes mohou snadno ocitnout.

počet zhlédnutí: 3147  

OBRAZEM: V rámci programu „Živé náměstí“ se představila i MP Zlín

aktualizace 21.11.2013 14:43, Administrátor  

„Živé náměstí – bavme se a sportujme bezpečně“, tak se jmenovala akce, která se konala ve čtvrtek 31. října 2013 na náměstí Míru ve Zlíně pod záštitou zlínského magistrátu. Program byl určen především dětem, ale na své si přišli i jejich rodiče.

Vedle základních složek Integrovaného záchranného systému se zde opět představila i Městská policie Zlín.

počet zhlédnutí: 3612  

Projekt Řetízek je pro rok 2013 ukončen, montáž probíhá v podzimních měsících

aktualizace 9.10.2013 12:48, Administrátor  

Starší občané bývají většinou velmi důvěřiví k neznámým lidem. Stává se, že když jim někdo zazvoní u bytu, bezmyšlenkovitě otevřou, a tak se možní pachatelé bez větších problémů dostanou do jejich soukromí, aniž by museli použít násilí. Senioři se pak snadno stanou obětí trestné činnosti podvodníků, kteří je mnohdy bez skrupulí připraví o jejich celoživotní úspory nebo rodinné cennosti.

počet zhlédnutí: 2098  

Strážníci navštěvují také děti v mateřských školách

aktualizace 28.2.2013 13:19, Administrátor  

Městská policie Zlín se v rámci preventivních aktivit věnuje také dětem předškolního věku. Děje se tak v rámci projektu „Bezpečí pro naše nejmenší“. Jak již samotný název napovídá, stěžejním tématem je bezpečí dětí ve všech jeho podobách. Strážníci se s dětmi setkávají na besedách přímo ve školkách, kde s nimi rozebírají potenciálně nebezpečné situace a radí jim, jak se v takových chvílích správně zachovat.

počet zhlédnutí: 3614  
1 2 3 > >>