zpravodajství

Opilci se nechtělo ani na druhý pokus domů. Útočil také na záchranáře

aktualizace 9.8.2017 11:45, Administrátor   Tisk článku  Poslat článek e-mailem
 

Ilustrační obrázekDlouhá cesta domů čekala v pátek 4. srpna 2017 mladého muže ze Zlína.

Necelou hodinu po půlnoci přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o podnapilém mladíkovi, který se uložil ke spánku na chodníku v blízkosti bytového domu na sídlišti Jižní Svahy. Na místo tak ihned zamířila hlídka z místního okrsku.

 

O sedm minut později strážníci zjistili, že se jedná o 23letého muže, který sice byl pod vlivem alkoholu, ale dokázal kontrolovat své chování. Jelikož se jeho bydliště nacházelo jen o několik ulic dál, doprovodili ho k domovnímu vchodu, kde se s ním rozloučili. Jak se záhy ukázalo, nebylo to nadlouho.

 

Takřka přesně hodinu od přijetí prvotního oznámení se na linku tísňového volání 156 obrátila žena, která uvedla, že dotyčný vyběhl z domu a na nedalekém parkovišti upadnul mezi zaparkovaná auta.

Hlídka MP Zlín tentokrát zjistila, že se mladý muž poranil na horní končetině a vzhledem k jeho projevům nebylo možno vyloučit, že se také udeřil do hlavy. Právě z tohoto důvodu byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba. Po provedeném vyšetření bylo rozhodnuto, že dotyčný může zůstat v péči rodinného příslušníka, který na něj dokáže dohlédnout. Když jej strážníci společně se záchranáři doprovázeli k bydlišti, muž se pokusil jednoho ze záchranářů napadnout. Hlídka MP Zlín tak byla nucena odvrátit jeho útok za použití donucovacích prostředků. Agresivní chování podnapilého muže se zklidnilo až s příchodem jeho matky, která si jej převzala do vlastní péče.

Podezření z přestupků podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a proti občanskému soužití bude mít dohru před správním orgánem.

- pj -

 
Zpět k přehledu článků...
počet zhlédnutí: 299